731 831 651
Napište nám kdykoliv! info@family-drink.cz

O rakytníku

Pro mnohé z nás bylo překvapením, že tento zázrak roste nedaleko u cesty, či dokonce zdobí jako okrasný keř zahrady. Ano, Rakytník řešetlákový je nenáročná rostlina, která snáší dobře sucho, je vhodná k vytváření přírodních porostů v písčitých půdách, a která navíc obohacuje půdu o dusík. Je rostlinou dvoudomou, to znamená, že k opylení je potřeba samičí a samčí rostlinu. Zajímavostí je, že pyl na květy nepřenáší hmyz, ale vítr. Plody na trnitých větvích dozrávají v září až říjnu. Sklizeň plodů z trnitých keřů je dost náročná. Proto je velkou odměnou naše surovina z které děláme naše kvalitní výrobky.

 

Rakytník řešetlákový  (Hippophae rhamnoides)

Je  základem polo vitamínové ovoce. Tato již známější rostlina i u nás je po staletí využívána na dálném východě a v Německu.

Rakytník řešetlákový obsahuje největší množství vitamínu C dále pak oleje a antioxidanty  A, karoten E,B,F,K, patnáct stopových prvků a další biologicky aktivní látky.

Příznivě působí při prevenci před nachlazením , stimuluje trávení,  reguluje krevní oběh snížením hladiny cukru i cholesterolu v krvi a příznivě působí na srdeční sval.

Poutá volné radikály a tím očišťuje organizmus.

Rakytník je výjimeční i tím že obsahuje olej i v bouli a ne jen v semínku je to velice prospěšné proto aby organizmus přijal všechny vitamíny a další látky které mu prospějí.

Olej samotný má výrazné regenerační , proti rakovinné , proti sklerotické účinky, podporuje zažívání a to i během ozařování dále působí na popáleniny, ekzémy, hojí rány a snižuje bolest.

Další články